Koľko stojí najlacnejšie PZP online?

V dnešnom článku sa budeme venovať téme PZP online. Určite má každý z vás mnoho povinností a mnohokrát sa stane, že na niečo v strese zabudnete. Pokiaľ ste ale motoristom, na jednu povinnosť by ste určite nemali zabudnúť. Jednou z dôležitých externých súčastí každého vozidla, ktoré je súčasťou cestnej premávky, je aj povinné zmluvné poistenie, tzv. PZP. Práve na to sa počas roka zvykne zabudnúť, pretože jeho trvanie je označené na zelenej karte, ktorej platnosť len málokedy kontrolujeme. Tak sa stáva, že poistné obdobie prejde bez toho, aby sme si to uvedomili, z čoho môže zvyknúť nejeden problém. Ak si však spomeniete „o 5 minút 12“, že poistná doba končí, nemusíte utekať a zháňať otvorenú pobočku. Svoje poistenie vozidla si uzatvoríte online, teda cez internet na poisťovacom portáli. Môžete tak ihneď zistiť koľko stojí povinné zmluvné poistenie. Tento spôsob prináša množstvo ďalších výhod…

PZP online porovnanie je ozaj lacné

Nemusíte sa báť, že by vám internetový formulár skomplikoval život. Stačí vyplniť zopár údajov na webe a ponuky máte ihneď k nahliadnutiu. Je to omnoho jednoduchšie a rýchlejšie ako ísť do poisťovne a nechať si vyhotoviť ponuku od pracovníka.  Aj cenovo dostupné zákonné poistenie online dokáže ušetriť desiatky €. A to aj v tom, že vám nezobrazí len jednu ponuku. Ukáže vám celú škálu možností rôznych poisťovní (viacej na Wikipédii), čo vám môže v konečnom dôsledku ušetriť neraz aj niekoľko stoviek eur ročne. Pri neustále zvyšujúcich sa cenách rôzneho tovaru je takáto úspora veľmi dôležitá.

Uzatvorenie PZP online vám prináša aj iné výhody. Môžete viac času tráviť s rodinou, prípadne sa venovať svojim záľubám, prípadne po náročnom dni len obyčajnému oddychu. Pre takú časovú úsporu je dôležité nájsť dôveryhodnú stránku, ktorá spolupracuje s viacerými poisťovňami. Jedine tak máte istotu, že PZP bude to najlacnejšie a pre vás to najlepšie. Ide o poisťovne ako:

 • Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s.
 • AXA životní pojišťovna a.s.,
 • ČSOB Poisťovňa, a.s.
 • Generali Poisťovňa, a. s.
 • Genertel (odštepný závod poisťovne Generali)
 • Groupama poisťovňa a. s., pobočka poisťovne z iného členského štátu
 • KOMUNÁLNA poisťovňa, a.s.
 • KOOPERATIVA poisťovňa, a.s.
 • UNION poisťovňa, a.s.
 • UNIQA poisťovňa, a.s.
 • Wüstenrot poisťovňa, a.s.

Výpočet PZP ceny vám zabezpečí online kalkulačka

Chcete si byť istý, že vás výpočet poistného neoberie o veľa času? Tak využite kalkulačku. Je to nástroj, do ktorého zadáte parametre vášho vozidla. Je dôležité, aby boli presné, pretože pri nezrovnalostiach nebude poistná zmluva platný. Údaje následne elektronicky, jedným klikom, odošlete do systému. Ten vám behom niekoľkých sekúnd zobrazí online porovnanie povinného zmluvného poistenia od rôznych poisťovní.

Komplexné PZP

Zabudnite na to, žeby ste chodili od poisťovne k poisťovni a zisťovali si vaše ponuky zvlášť. Online porovnanie PZP je predsa jednoduché a pohodlné. Pri každej zobrazenej ponuke nebude zobrazená len cena, ale môžete si naštudovať aj detaily tej ktorej poistnej možnosti. Niektorým stačí zvoliť si to najlacnejšie zobrazené, iní možno hľadajú niečo zložitejšie. Niečo, čo by možno malo širšie krytie, než len základné PZP, a aj to vám porovnanie ukáže. Na trhu sú totižto poisťovne, ktoré v rámci základného balíčka ponúkajú aj niektoré havarijné krytie. Je možné, že takáto možnosť bude o niečo drahšia ako to najlacnejšie povinné zmluvné poistenie. No v konečnom dôsledku bude lacnejšie ako si uzatvoriť havarijnú poistku zvlášť.

PZP online nielen pre autá…

Neposlednou výhodou uzatvárania poistiek cez internet je aj to, že sa neobmedzujú len na najrozšírenejšie dopravné prostriedky, teda na autá. Týmto spôsobom si môžete poistiť aj motorku, príves, náves, kamión, autobus či iné prostriedky, od ktorých zákon požaduje toto zabezpečenie.

Prečo je povinné zmluvné poistenie potrebné?

Skúsení motoristi vedia, že ide nielen o zákonnú nevyhnutnosť, ale aj pomoc v prípade spôsobenej autonehody. Začiatočníci sa pozerajú skôr na to, koľko musia za PZP zaplatiť a v tom im online možnosti zobrazujú viaceré obzory. Povinné zmluvné poistenie poisťuje vašu zodpovednosť za spôsobenú škodu. Teda za škodu, ktorú by ste nechtiac spôsobili iným účastníkom cestnej premávky. Väčšinou sú so spoluúčasťou. V niektorých poisťovniach kryjú spôsobenú škodu na 100%, no vtedy je viac ako isté, že poistné bolo poriadne vysoké. Pri najlacnejšom porovnaní PZP online, alebo v pobočke, sa s takouto možnosťou nestretnete.

V každom prípade, pri nehode a škode, ktorú iným spôsobíte, by ste bez tohto zabezpečenia museli všetko hradiť z vlastných zdrojov. To sa týka ako materiálnej, tak aj zdravotnej ujmy. Bez mála môže ísť o sumy od niekoľkých stoviek až po niekoľko stovák tisíc eur. Je veľmi dôležité si platnosť PZP kontrolovať, nakoľko sa jazda prostriedkom bez tohto zabezpečenia vysoko pokutuje. Online porovnanie a uzatvorenie je preto vtedy veľmi rýchle a nápomocné. Pokojne môžete zmluvu uzatvoriť aj cez mobil. Vtedy je poistné najlepšie zaplatiť čím skôr, aby vám poisťovňa zaslala potrebné doklady k PZP. Tento doklad sa nazýva zelená karta, viac v článku. Pri takomto uzatvorení vám budú dočasné doklady zaslané na mailovú adresu, ktorú ste zadali. Nezabudnite si ich vytlačiť a mať so sebou pri jazde s vozidlom, hoci ide len o dočasné dokumenty.

Aj „banálne“ situácie sú kryté

Veľakrát sa stáva, že pri cúvaní niekomu poškodíme majetok alebo auto. V strese zvykneme ujsť. No aj takéto naše pochybenia kryje PZP. Dôležité je spísať protokol o poškodení alebo nehode a nahlásiť to poisťovni. Je vždy lepšie, ak sa poškodenému ohlásite sami. Ako viete, v mestách je množstvo kamier a ak vás vypátrajú, nielenže budete musieť zaplatiť škodu. Ale aj zaplatíte pokutu za opustenie miesta činu. My však veríme, že sa vám takéto nepríjemnosti neprihodia.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *